Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

PROJELERİMİZ

116M254 

116M254 numaralı Tübitak projemiz Temmuz 2017'de başlamıştır. 

Projemiz 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmiştir. 

Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programının (1001) amacı, yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun olan projeler desteklemektir.

214M235 

214M235 numaralı Tübitak projemiz Mart 2017'de tamamlanmıştır. 

Projemiz 3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenmiştir.

Kariyer Geliştirme Programı’nın (3501) amacı; kariyerlerine yeni başlayan doktoralı bilim insanlarının çalışmalarını proje desteği vererek teşvik etmektir. 21. yüzyılın akademik önderliğini yüklenecek genç araştırmacıların çalışmaları desteklenerek, hem genç bilim insanlarının kariyerlerini araştırmacı ve eğitimci olarak en iyi şekilde sürdürmeleri, hem de bilimsel düzeyimizin geliştirilmesi ve bilimin ülke kalkınmasındaki rolünün artırılması amacına yönelik bir programdır.

Proje Yürütücüsü:

Doç. Dr. Fuat Aras

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

fuat.aras@medeniyet.edu.tr

fuataras@hotmail.com

Doç. Dr. Fuat Aras tarafından 2016 yılı birinci döneminde önerilen 116M254 numaralı 1001-Bilimsel Araştırma Projesi Tübitak tarafından kabul edilmiştir. Projede University of Central Florida'dan Prof. Dr. Necati Çatbaş danışman olarak yer almaktadır. Ayrıca Maltepe Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Seyit Çeribaşı Araştırmacı olarak yer almaktadır.

Projenin başlamasıyla beraber bir Doktora Öğrencisi ve iki Yüksek Lisans öğrencisi bursiyer olarak çalışmalara dahil olacaktır.

Dinamik tanımlama yönteminin kullanılacağı bu projedeki gelişmeler de www.dynamicidentification.com ve www.dinamiktanimlama.com web sitelerinden duyurulacaktır.